Książki i życie codzienne

Wpisy z Grudzień, 2012

Miłość na odległość

Miłość na odległość Znajomości nawiązywane przez internet potrafią być bardzo interesujące i za ich sprawą możemy doznać wielu wspaniałych wzruszeń, jednak tak naprawdę najwięcej korzyści przynoszą, jeśli możemy je przenieść w świat rzeczywisty. Miłość na odległość może się wydawać romantycznym wyzwaniem na miarę Cezara i Kleopatry, albo co najmniej Sobieskiego i Marysieńki, jednak co nam po ukochanej, z którą nie możemy nawet wyjść na miasto, a co dopiero myśleć o innych życiowych przyjemnościach? Zanim zatem skażemy się na związek polegający głównie na platonicznych zapewnieniach o obustronnej miłości i opisywaniu dni, które spędzamy bez siebie, spróbujmy poszukać sobie kobiety bliżej własnego miejsca zamieszkania. Pamiętajmy, że żadna kobieta nie jest idealna, a przez to również żadna nie jest najlepsza. I nie dawajmy wiary w to, że nie stać nas na to, aby znaleźć sobie jeszcze ciekawszą w swoim otoczeniu. Chyba, że traktujemy taki związek jedynie jako miłosną rozrywkę, która stanowi miły akcent na powitanie dnia, kończonego połączoną ze śniadaniem wizytą lokalnej piękności.

Kategoria: Miłość i randki
Tagi: , , , ,

Wpisy z Grudzień, 2012

Miłość na odległość

Zrzucanie kilogramów po ciąży Mimo, że będąc w ciąży nie mogłaś się doczekać, kiedy brzuch będzie na tyle duży i widoczny, żeby nikt nie miał wątpliwości, że nosisz tam dziecko, po porodzie wygląd jak sprzed niego wcale nie cieszy twego oka. Wprawdzie tuż po porodzie tracimy sporo kilogramów bez większego wysiłku, niemniej nasz wygląd w tym czasie jest jeszcze daleki od wymarzonego ideału. Prawdopodobnie po upływie miesiąca stroje ciążowe staną się zbyt obszerne, ale swoich dawnych strojów raczej jeszcze nie założysz. Odzyskiwanie wagi sprzed ciąży w dużej mierze zależy od tego, ile i w jaki sposób przytyłaś w tym okresie. Znacznie łatwiej jest zrzucić zbędne kilogramy jeśli przytyłaś prawidłową liczbę kilogramów i jeśli przybieranie na wadze przebiegało stopniowo. Jeśli natomiast przybrałaś zbyt dużo, a tycie przebiegało nieregularnie, możesz mieć większe trudności z odzyskaniem dawnej figury. Jednak i w tym wypadku nie jest to niewykonalne. Może jedynie zająć nieco więcej czasu. Podstawą jest odpowiednia dieta (inna dla matki karmiącej piersią i inna dla tej, która karmi dziecko z butelki) oraz wysiłek fizyczny. Mimo, że karmienie piersią pod pewnymi względami ułatwia zrzucanie tkanki tłuszczowej (organizm musi wydatkować dodatkowe kalorie na produkcję mleka), to kobiety te muszą bardziej uważać przy powracaniu do dawnej sylwetki. Ich dieta może być zmniejszona o jakieś 200 kalorii, nie może jednak być zbyt drastyczna i uboga. Muszą one także uważać z ćwiczeniami fizycznymi. Takie ćwiczenia nie wpływają na jakość, czy ilość mleka, niemniej zbyt duży wysiłek fizyczny może zarówno zmienić jakoś pokarmu (kwas mlekowy może skwasić mleko) jak i wpłynąć na ograniczenie jego produkcji. Tak, czy inaczej trzeba uzbroić się w cierpliwość, a przy odrobinie chęci i wysiłku dawna waga z pewnością powróci. Inna kwestią będzie natomiast odzyskanie sylwetki sprzed ciąży. Tu głównym problemem będą rozciągnięte mięśnie i skóra brzucha.

Kategoria: Miłość i randki
Tagi: , , , ,

Wpisy z Grudzień, 2012

Miłość na odległość

Romantyczny internet Co w sytuacji, jeśli koniecznie chcemy zdobyć się na coś romantycznego, a nie bardzo wiemy, jak się do tego zabrać? Również w tej sytuacji z pomocą przychodzi nam internet. Wystarczy właściwie skorzystać z wyszukiwarki i odnaleźć dowolne archiwum ciekawych i skutecznych tekstów, które z powodzeniem możemy wykorzystać w naszych wiadomościach, a później również w smsach. Emocje ubrane w słowach zawsze robią wrażenie na kobietach, nawet jeśli się do tego nie przyznają. Oczywiście możemy też trafić na taką, która zakasuje nas i przejrzy na wylot, ale u takiej i tak nie mielibyśmy szans, skoro posiłkujemy się cudzą radosną twórczością. W zdecydowanej większości przypadków takie praktyki okazują się skuteczne, gdyż tak naprawdę kobiety nie interesuje, czy to są nasze słowa, lecz sama idea i wyrażana przez nas chęć uwodzenia ich i podobania się im. W internecie znajdziemy również mniej lub bardziej znane i popularne wiersze miłosne, a także wypowiedzi na temat miłości słynnych artystów lub filozofów.

Kategoria: Miłość i randki
Tagi: , , , ,

Wpisy z Grudzień, 2012

Miłość na odległość

Jest takie polskie powiedzenie, że „z rodziną to się tylko na zdjęciach dobrze wychodzi”.Czemu niektórzy uważają, że na rodzinę liczyć nie można? Pewnie przekonali się o tym, kiedy poprosili o pomoc swoją rodzinę, ale tej pomocy nie otrzymali. Nierzadko się bowiem zdarza, że prędzej pomoże przyjaciel, znajomy czy nawet obcy człowiek. Rodzina nie zawsze jest zgrana, stosunki w rodzinie nie zawsze są zdrowe. Czasem rodzina to rodzina patologiczna, a wtedy można liczyć tylko na siebie. W kwestii, na przykład, pożyczania pieniędzy, rodzina nie zawsze pomoże, ponieważ albo nie ma, albo nie chce, gdyż głupio później upominać się o pieniądze, bo przecież to rodzina. A przyjaciel – nie rodzina – a w takiej kwestii jakoś chętniej pomoże. I nie będzie mu głupio upomnieć się o spłatę. Rodzinę nie poprosi się o przysługę, ponieważ jak zapomni to przecież nie ładnie się powtarzać. A kolega co tam, najwyżej się nasłucha, ale w końcu dla świętego spokoju zrobi. A jak sam będzie czegoś potrzebował, to przyjdzie do ciebie a nie rodziny przecież.

Kategoria: Miłość i randki
Tagi: , , , ,