Książki i życie codzienne

Wpisy z Styczeń, 2013

Pierwsza miesiączka po porodzie

Pierwsza miesiączka po porodzie Jeśli chodzi o kwestię ponownego miesiączkowania w okresie poporodowym, to nie ma tu żadnych reguł. Kobiety, które w ogóle nie karmią piersią zwykle zaczynają miesiączkować wcześniej od karmiących, ale i tu nie ma reguł. Niektóre z nich zaczynają miesiączkować już cztery tygodnie po porodzie, inne po dwóch miesiącach, a większość z nich dopiero po pół roku od urodzenia dziecka. Z kolei u kobiet karmiących piersią miesiączka po porodzie pojawia się zwykle później. Najczęściej ma to miejsce dopiero po odstawieniu dziecka od piersi. Może jednak zdarzyć się tak, że wystąpi ona już w sześć tygodni po porodzie lub nie będzie jej jeszcze przez długi czas od momentu odstawienia dziecka od piersi. Czasami na moment pojawienia się menstruacji ma wpływ ilość tkanki tłuszczowej. Kobiety, które posiadają jej więcej, produkują też większe ilości estrogenu, co wpływa na przyspieszenie pojawienia się miesiączki po porodzie. Pierwsze miesiączki są raczej bezowulacyjne. Najczęściej jest też tak, że pierwszą miesiączkę po porodzie poprzedza owulacja bez menstruacji. Im jednak okres wystąpienia pierwszej po porodzie miesiączki jest dłuższy, tym większe prawdopodobieństwo, że kiedy już wystąpi, wystąpi wraz z owulacją. Dobrze jest mieć na uwadze wszystkie te kwestie, zważywszy na możliwość kolejnego zajścia w ciążę i przy rozważaniu metod antykoncepcji. Jeśli jakiekolwiek kwestie związane z pierwszą po porodzie miesiączką rodzą jakiekolwiek wątpliwości, należy powiedzieć o nich swojemu lekarzowi.

Kategoria: Ciąża
Tagi: , , , ,

Wpisy z Styczeń, 2013

Pierwsza miesiączka po porodzie

Oczywiście jedną z porannych czynności jest smutek, za tym, że nie możemy spać dalej i jest to odczuwane przez bardzo dużą cześć społeczeństwa. Bardzo często jest tak, że ludzie spieszą się gdzieś, pracują do późna i nie mają na nic czasu. Wracamy do domu bardzo późno przypuśćmy, że jest to godzina druga lub trzecia w nocy, a przecież na rano idziemy do pracy. Wstając rano okazuje się, że jesteśmy bardzo zmęczeni i nie mamy najmniejszej ochoty wstawać i iść gdziekolwiek i tu właśnie zaczyna się myślenie o tym, dlaczego nie wróciliśmy wcześniej do domu i często również padają obietnice w stylu nigdy więcej, jednak człowiek jest tak stworzony, że będzie popełniał te same błędy, ponieważ często sprawiają mu przyjemność, a bardzo trudno jest zrezygnować z czegoś, co sprawia nam przyjemność. Takie żałowanie to właściwie bezsensownie tracony czas, ponieważ i tak nie uda nam się cofnąć czasu jedynie, co możemy zrobić to wyciągnąć konsekwencje, z tego, co zrobiliśmy i nie pakować w taką sytuację więcej jednak jest to trudne.

Kategoria: Ciąża
Tagi: , , , ,

Wpisy z Styczeń, 2013

Pierwsza miesiączka po porodzie

Dbanie o higienę osobistą jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a przynajmniej w tak podstawowej formie jak mycie zębów. Mycie zębów to czynność poranna i tak właściwie nie tylko, ponieważ zęby powinno myć się kilka razy w ciągu dnia, a minimum trzy razy. Jednak poranne mycie zębów nie powinno być pomijane przez żadnego człowieka. Dzięki temu, że myjemy rano zęby pozbywamy się tego nieprzyjemnego posmaku i niezbyt przyjemnego zapach, którym na pewno byśmy zszokowali osoby rozmawiające z nami i znajdujące się dość niedaleko od naszej twarzy. Mycie zębów powinno trwać kilka minut, aby móc dokładnie wyszczotkować nasze uzębienie, pomoże nam to zachować lepszy stan naszego uzębienia. Dzięki temu będziemy mogli rzadziej chodzić do dentysty, czego nie można raczej zaliczyć do najprzyjemniejszych rzeczy czekających na człowieka. Zęby posiadamy tylko jedne nie licząc oczywiście zębów mlecznych i lepiej o nie dbajmy, ponieważ mogą nam sprawić wiele bólu, ale zadbane potrafią być bardzo ładną ozdobą człowieka.

Kategoria: Ciąża
Tagi: , , , ,

Wpisy z Styczeń, 2013

Pierwsza miesiączka po porodzie

Rozciągnięta po porodzie siłami natury pochwa jest dość częstym zjawiskiem. Najczęściej zmiana w wielkości pochwy jest na tyle mała, że żadne z małżonków nie traci na satysfakcji odczuwanej podczas zbliżenia. Innym razem z kolei taka zmiana wychodzi obojgu na korzyść. Bywa i tak, że rozmiary pochwy zwiększają się na tyle, że ma to negatywny wpływ na doznania podczas współżycia. Po raz kolejny bieg czasu i stosowanie ćwiczeń mięśni Kegla są tu podstawowymi zasadami. Ćwiczenia te są na tyle przydatne i tak mało trzeba włożyć w nie wysiłku, że naprawdę warto włączyć je w codzienny rozkład dnia, uwzględniając je przy tym kilka razy dziennie. jest to o tyle łatwe, że możesz je wykonywać podczas innych czynności, a więc nie potrzeba rezerwować dodatkowego czasu. Czasami może zdarzyć się tak, że mięśnie pochwy nie odzyskują dawnej siły i są zwiotczałe. Jeśli po okresie sześciu miesięcy od porodu czujesz, że mięśnie te nie obkurczają się jak należy, zgłoś się do lekarza. Prawdopodobnie zastosuje on niewielki zabieg chirurgiczny, który jednak może znacznie poprawić twoje życie intymne. Na szczęście zdarza się to niezwykle rzadko i większości wypadków po upływie czasu można ponownie cieszyć się z uroków seksu.

Kategoria: Ciąża
Tagi: , , , ,