Książki i życie codzienne

Wpisy z Marzec, 2013

Idziemy do pracy

Rano wyruszamy do pracy, to tak właściwie motto większości ludzi żyjących na świecie. Oczywiście nie możemy zapomną o tym, że istnieje bardzo duża liczba ludzi, którzy pracują trybie zmianowym i nie zawsze idą do pracy na rano. W trybie zmianowym chodzi się w trzech zmianach, czyli ludzie przychodzą do pracy na rano, popołudniu i na nockę. Jedna zmiana obejmuje stanowiska po poprzedniej zmianie, a kiedy kończą pracę, muszą posprzątać, ponieważ muszą przekazać czyste i schludne stanowisko pracy zmianie następnej. Praca jest potrzebna człowiekowi i do tego, aby mógł normalnie funkcjonować w dzisiejszym świecie. Dzięki pracy zarabiamy pieniądze. Pieniądze są bardzo różnie zarabiane przez człowieka, istnieje bardzo dużo różnych stanowisk pracy, a płace za wykonywane prace są jeszcze różniejsze, a głównie zależy to od naszego pracodawcy, jakie ona nam pieniądze zaoferował. Jednak powinniśmy cenić swoje usługi i nigdy nie powinniśmy pracować za bardzo małe pieniądze, ponieważ każdy człowiek ma swoją godność.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,

Wpisy z Marzec, 2013

Idziemy do pracy

Czego się boi mężczyzna, czego nie lubi Mężczyzna wbrew pozorom boi się wielu rzeczy .Z powodu tego, że jest inaczej zbudowany jak kobieta,( natura przecież kobietę powołała do rodzenia dzieci, dlatego to kobieta jest bardziej wytrzymała na ból niż mężczyzna), facet boi się wizyty u stomatologa ,wizyty u lekarza Unika lekarza tak długo, dopóki ból go nie złamie. Wizyta u stomatologa, lekarza to jest coś co go po prostu paraliżuje .Facet boi się łysienia, niespełnienia w łóżku, boi się nawet tego, ze mu się komórka telefoniczna w nieodpowiednim czasie się rozładuje. Pomimo, że to kobiety nazywane są słabszą płcią w wielu rzeczach mężczyźni są słabsi od kobiet. Mężczyźni nie lubią połykać tabletek, gdyż ich zdaniem nie jest to zdrowe dla organizmu. Tabletki czy inne lekarstwa biorą tylko w ostateczności .Taka jest większość mężczyzn zdaniem kobiet, ale nie wszyscy tacy są. Są i wśród nich wyjątki jak chyba w każdej dziedzinie życia. Spotyka się też mężczyzn, którzy są lekomanami i którzy do lekarza chodzą jak do swojego najbliższego kolegi.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,

Wpisy z Marzec, 2013

Idziemy do pracy

Wszystko o idealnym mężczyźnie Zdaniem coraz większej ilości kobiet z Polski idealnym mężczyzną o którym się marzy jest facet mieszkający poza granicami naszego kraju .Ich zdaniem Polak jest zbyt biedny, żeby był głównym żywicielem rodziny, to po sobie nim w ogóle głowę zawracać. Coraz większe wzięcie mają w Polsce wszelkiego biura matrymonialne, które zajmują się kojarzeniem par polsko zagranicznych. Coraz więcej naszych pań jest zainteresowana właśnie mężczyzną bogatym a więc z zagranicy. Dla tych pań, biura matrymonialne organizują specjalne, przyspieszone kursy językowe, żeby potrafiły porozumieć się z takimi panami. Mówi się wprawdzie, że miłość nie potrzebuje słów, ale przecież jakoś trzeba się porozumieć. Tylko nieliczne panie w naszym kraju twierdzą, że i wśród naszych mężczyzn można znaleźć ideałów to znaczy facetów zamożnych, inteligentnych, czułych, opiekuńczych, bez nałogów, przystojnych i w dodatku wiernych swojej partnerce. Są to zazwyczaj już kobiety w średnim wieku, którym po prostu nie chce się uczyć dodatkowego języka, kobiety młode, znające obce języki decydują się najczęściej ma szukanie faceta za granicą.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,

Wpisy z Marzec, 2013

Idziemy do pracy

Rodzina, wszyscy wiemy, co to jest rodzina. Rodzina to taka grupa ludzi, których wiąże albo więzy krwi albo akt małżeństwa. Czyli rodziną jest mąż, rodziną jest mama, rodziną jest tata i brat i siostra. Rodziną jest siostra cioteczna brata babci. Rodziną jest brat stryjeczny siostry rodzonej mojej mamy. Ale rodziną jest także rodzina osoby, z którą wiąże nas akt małżeństwa. Rodziną jest zatem teściowa, rodziną jest też teść. Rodziną jest siostra teścia, ale i rodziną jest stryjeczna siostra mamy teściowej. Rodzina to bardzo szerokie słowo, dlatego rodzinę dzieli się na bliższą i dalszą. Różne w rodzinie panują relacje. Zależą one od typu rodziny. W rodzinie patologicznej te relacje na pewno nie są zdrowe. Rodzina taka nie jest ze sobą związana uczuciowo. W rodzinie zastępczej relacje między rodzicami a przysposobionymi dziećmi są inne niż w rodzinie, tak zwanej „normalne”. Jednak najciekawsze są relacje rodzinne między teściową a synową, gdyż wszyscy dobrze wiemy, że teściowa to równa babka, ale tylko do ślubu.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,