Książki i życie codzienne

Wpisy z kategorii ‘Codzienna rutyna’ Category

Szykujemy sobie kanapki do pracy

Skoro mowa o pracy to nie zapomnijmy uszykować sobie kanapki do pracy. Dzień w pracy trwa najczęściej osiem godzin, a to bardzo długi czas, ponieważ to aż jedna trzecia naszego całego dnia. Człowiek to stworzenie żywe i trudno jest wytrzymać tak długo bez żadnego posiłku. Powinniśmy pamiętać, że posiłek w pracy jest bardzo ważny, a przynajmniej w pracy fizycznej, która wymaga od nas wielkiego wysiłku. Dzięki posiłkowi i krótkiej przerwie mamy szanse, chociaż częściowo odzyskać siły na dalszą pracę. Nie wspomnę już o tym, ze powinniśmy w pracy spożywać duże ilości płynów i to oczywiście nie alkoholowych, ponieważ to jest surowo zabronione w zakładzie pracy pod groźbą nawet zwolnienia dyscyplinarnego. Dzięki płynom uzupełniamy wszelkie minerały, jakie zostały zużyte podczas ciężkiego wysiłku w procesie pocenia się. Kanapki do pracy powinny być przygotowane z składników, które mogą poleżeć trochę, ponieważ przerwa należy się pracownikowi dopiero po czterech godzinach, dlatego najczęściej jesteśmy bardzo głodni.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,

Wpisy z kategorii ‘Codzienna rutyna’ Category

Szykujemy sobie kanapki do pracy

Rano wyruszamy do pracy, to tak właściwie motto większości ludzi żyjących na świecie. Oczywiście nie możemy zapomną o tym, że istnieje bardzo duża liczba ludzi, którzy pracują trybie zmianowym i nie zawsze idą do pracy na rano. W trybie zmianowym chodzi się w trzech zmianach, czyli ludzie przychodzą do pracy na rano, popołudniu i na nockę. Jedna zmiana obejmuje stanowiska po poprzedniej zmianie, a kiedy kończą pracę, muszą posprzątać, ponieważ muszą przekazać czyste i schludne stanowisko pracy zmianie następnej. Praca jest potrzebna człowiekowi i do tego, aby mógł normalnie funkcjonować w dzisiejszym świecie. Dzięki pracy zarabiamy pieniądze. Pieniądze są bardzo różnie zarabiane przez człowieka, istnieje bardzo dużo różnych stanowisk pracy, a płace za wykonywane prace są jeszcze różniejsze, a głównie zależy to od naszego pracodawcy, jakie ona nam pieniądze zaoferował. Jednak powinniśmy cenić swoje usługi i nigdy nie powinniśmy pracować za bardzo małe pieniądze, ponieważ każdy człowiek ma swoją godność.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,

Wpisy z kategorii ‘Codzienna rutyna’ Category

Szykujemy sobie kanapki do pracy

Poszukiwanie kluczyków jest bardzo denerwujące, ale niestety bardzo często zdarza się ludziom, którzy są bardzo zapracowani i przeważnie mają bardzo mało czasu na sen i wypoczywanie. Najczęściej wygląda to tak, że budzimy się obudzeni brzęczeniem budzika, lub jakimś dziwnym dźwiękiem wydobywający się z naszego telefonu. Następnie wstając już jesteśmy wstępnie zdenerwowani, a to może przeświadczyć o tym, że w ciągu całego dnia możemy mieć zły humor. Następnie chcemy wyruszyć w drogę na przykład do pracy naszym samochodem, jednak nagle okazuje się, że nie pamiętamy, gdzie zostawiliśmy nasze kluczyki. Staje się to bardzo dziwne, a później przeradza się w stres, którego konsekwencją jest wielka złość, ponieważ znowu spóźniamy się do pracy czy na jakieś ważne spotkanie. Tak jak w przypadku ubrań powinniśmy mieć jedno miejsce, w którym zostawiamy swoje kluczyki, tak, aby weszło nam w nawyk, że nie ważne jak skończył się dzień rano wstając i idąc do tego właśnie miejsca, tam zastaniemy nasze kluczyki.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,

Wpisy z kategorii ‘Codzienna rutyna’ Category

Szykujemy sobie kanapki do pracy

Tak jak już wspomniałem w podpunkcie wstęp ubieranie się jest jedną z podstawowych czynności wykonywanych przez człowieka. Już od bardzo dawna zaczęło panować takie przesądzenie, że nagość jest czymś intymnym i jednocześnie czymś niedopuszczalnym w tak zaawansowanym i cywilizowanym społeczeństwie, jakie stworzył człowiek. Obecnie doszło to do takich rozmiarów, że człowiek musi wydawać bardzo duże pieniądze na odzienie, jakim musi zakryć swoją nagość. Nagość jest czymś, czym człowiek dzieli się z osobami, z którymi jest bardzo blisko związany i nie mówię tutaj o stosunkach mama syn czy podobnym do tego, jednak w relacjach mąż żona czy kochanek kochanka. Rano bardzo często człowiek jest zaspany i ubiera się w pierwsze lepsze odzienie, jakie złapie w swoje ręce, dla tego najlepszy sposobem jest uszykowanie sobie stroju wieczorem przed pójściem spać, wtedy wstając rano mamy pewność, że nasz struj nie będzie ubrudzony czy dość kontrowersyjnie skompletowany, jak można to tak dość dziwnie określić.

Kategoria: Codzienna rutyna
Tagi: , , , ,