Książki i życie codzienne

Wpisy z kategorii ‘Rodzina’ Category

Idealny model rodziny

Każdy ma inny model rodziny. Każdy chciałby stworzyć inną rodzinę. Jeden chciałby rodzinę ogromną, żeby rodzinę tworzyło kilkoro dzieci i rodzice. Inni chcą, rodziny w skład, której wchodzić będzie dwoje dzieci, najlepiej syna i córki, oraz rodziców. Jest natomiast zabawne stwierdzenie, że idealnym modelem rodziny to typ rodziny dwa plus pies (ewentualnie kot). W rodzinie takiej nie ma dzieci. Rodzina taka swobodnie może jeździć na wakacje bez żadnych obowiązków. Rodzina taka jest mniej kosztowna. Ale czy taka rodzina jest lepsza niż rodzina, w której głośno śmieją się dzieci. Owszem dzieci to też problem, wychowanie dzieci to nie lada sztuka, a przy tym wyjątkowo kosztowna. Ale rodzina to rodzina, jak rodzina ma się dalej rozwijać skoro nie ma w tej rodzinie dzieci? Rodzina, w której są dzieci musi liczyć się z faktem, że nie zawsze można wyjść ze znajomymi, że nie zawsze można wyjechać na wakacje. Jednak tyle szczęścia ile dają dzieci nie da ani pies ani kot. Jednak do każdego należy decyzja jaką rodzinę stworzy.

Kategoria: Rodzina
Tagi: , , , ,

Wpisy z kategorii ‘Rodzina’ Category

Idealny model rodziny

Rodzina, wszyscy wiemy, co to jest rodzina. Rodzina to taka grupa ludzi, których wiąże albo więzy krwi albo akt małżeństwa. Czyli rodziną jest mąż, rodziną jest mama, rodziną jest tata i brat i siostra. Rodziną jest siostra cioteczna brata babci. Rodziną jest brat stryjeczny siostry rodzonej mojej mamy. Ale rodziną jest także rodzina osoby, z którą wiąże nas akt małżeństwa. Rodziną jest zatem teściowa, rodziną jest też teść. Rodziną jest siostra teścia, ale i rodziną jest stryjeczna siostra mamy teściowej. Rodzina to bardzo szerokie słowo, dlatego rodzinę dzieli się na bliższą i dalszą. Różne w rodzinie panują relacje. Zależą one od typu rodziny. W rodzinie patologicznej te relacje na pewno nie są zdrowe. Rodzina taka nie jest ze sobą związana uczuciowo. W rodzinie zastępczej relacje między rodzicami a przysposobionymi dziećmi są inne niż w rodzinie, tak zwanej „normalne”. Jednak najciekawsze są relacje rodzinne między teściową a synową, gdyż wszyscy dobrze wiemy, że teściowa to równa babka, ale tylko do ślubu.

Kategoria: Rodzina
Tagi: , , , ,

Wpisy z kategorii ‘Rodzina’ Category

Idealny model rodziny

Patologiczne rodziny to plaga obecnych czasów. W takich rodzinach panują różne, na ogół złe warunki. W patologicznych rodzinach problemy są różne. W rodzinach takich często występuje problem alkoholowy, kiedy to mama albo tata są uzależnieni od alkoholu, nie potrafiąc stworzyć normalnej rodziny. W rodzinie takiej nie ma widocznych więzi rodzinnych. Problemem rodzin patologicznych jest też problem narkotykowy. Rodziny patologiczne tworzą się także jeśli, któreś z małżonków ma skłonności hazardzisty. Rodzina traci wówczas górę pieniędzy w kasynie, co sprawia, że najczęściej później pojawiają się inne problemy. Niestety, ale patologiczna rodzina to też ta, którą mieliśmy ostatnio poznać w Austrii, kiedy to ojciec w rodzinnej piwnicy przetrzymywał i gwałcił własną córkę. Podobna sytuacja rodzinna miała też miejsce w Polsce, aczkolwiek dziewczyna była gwałcona i przetrzymywana w rodzinnym domu. Najgorszym problemem jest to, że dzieci z takiej rodziny czują się odtrącone, nie potrafią później odnaleźć się w społeczeństwie,a co najgorsze nie potrafią stworzyć swojej normalnej rodziny.

Kategoria: Rodzina
Tagi: , , , ,

Wpisy z kategorii ‘Rodzina’ Category

Idealny model rodziny

Kiedy zdarza się tak, że kobieta zachodzi w ciążę z osobą, z którą nie wiąże przyszłości, ani nie chce z nią zakładać rodziny, dziecko staje się niechciane i zostawiane. Podobna sytuacja zdarza się, gdy kobieta zostaje zgwałcona i wcale nie chce mieć jeszcze rodziny, bo nie planowała rodziny. Dzieci nie mają swojej rodziny i są opuszczane, także wtedy kiedy rodzą się z jakimiś poważnymi chorobami. Dzieci bez rodziny, zostawiane są w szpitalach, i tam opiekują się przez jakiś czas pielęgniarki. Później dzieci takie trafiają do domów dziecka. Dzieci takie cierpią z powodu braku rodziny, każdy bowiem chce mieć kochającą się rodzinę. Jedyną możliwością dla tych dzieci, aby mieć rodzinę jest adopcja. Proces adopcyjny trwa długo i czasem rodziny chętne się w trakcie rozmyślają. Na szczęście na świecie są rodziny tak dobre, że bez względu na nic chcą stworzyć rodzinę z takimi dziećmi. Rodziny te nazywamy rodzinami zastępczymi. Dzieci w rodzinach zastępczych czasem zostają w takich rodzinach na stałe.

Kategoria: Rodzina
Tagi: , , , ,